Szaleństw allegro ciąg dalszy

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Szaleństw allegro ciąg dalszy

Post autor: Dziubek »

Były podniesione kwoty za prowizję od sprzedaży, i to nie mało. Później szaleli z cenzurą maili w celu "ochrony" kupującego która jest warta tyle co nic, a dziś kolejne cuda :
Od dziś minimum 1% wszystkich Twoich aktywnych ofert powinien być zgodny z nowym opisem.

Jeśli spełniasz to wymaganie, nadal możesz wystawiać oferty korzystając ze starego opisu. Jeśli nie, kolejne oferty wystawisz tylko z nowym opisem .

Procent wymaganych ofert z nowym opisem będziemy stopniowo podnosić, zgodnie z harmonogramem.

Jak sprawdzę ile moich ofert spełnia wymagania
W zakładce Sprzedaję znajdziesz pasek informujący ile Twoich ofert jest zgodnych z nowym opisem.

Jak dostosuję oferty do nowego opisu
Skorzystaj z narzędzia do zbiorczej zmiany opisów. Przejdź do nowej listy Twoich ofert, wybierz sortowanie po starym opisie, zaznacz podobne oferty i kliknij zmień opis na nowy.
Zmiany sprowadzą się jedynie do ujednolicenia opisów, a że dalej będą cuda w sprzedaży, bądź produkty naprawdę fatalnej jakości, to co ich to. Jak dla mnie, ten portal powoli kopie sobie dołek. I jak zawsze, obrywa się "najmniejszym".
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Mnie jako doświadczonemu allegrowiczowi coraz trudniej jest cokolwiek tam znaleźć, więc domyślam jak zagubieni są nowicjusze.
Ujednolicenie miniaturek i opisów, duży błąd, ponieważ miałem swoich ulubionych sprzedających i rozpoznawałem ich oferty np. po kolorze tła i charakterystycznych zdjęciach.
Usunięcie opcji "wystawione w ciągu", też znacznie utrudniło i wydłużyło mi wyszukiwanie nowych ofert z danego działu, reasumując Allegro nie szanuje mojego czasu, ja i zapewne nie tylko ja, bardzo takich praktyk nie lubię, gdyż mój czas jest dla mnie niezwykle cenny, więc kupuję już tam coraz mniej, skoro mi utrudniają zakupy (jeszcze cynicznie twierdząc, że wprowadzanymi zmianami ułatwiają), to pójdę ze swoimi pieniędzmi gdzie indziej.
Dodatkowo coraz więcej tam chłamu, najczęściej chińskiego z cenami x4 lub nawet i x10, dziękuję wolę kupić u źródła taniej.

Ze sprzedażą też coraz gorzej, przez 10 dni ofertę z najniższą ceną w serwisie potrafi odwiedzić 20 osób, kiedyś w tym samym czasie wejść było kilkaset, ale się nie dziwię, bo przy wyszukiwarce Allegro też coś majstruje i trafność wyszukiwań jest taka by im pasowało, a już reklamowanie podobnych ofert konkurencji na dole danej aukcji zakrawa na kuriozum.

Serwis stał się nieintuicyjny, zagmatwany i nieprzyjazny użytkownikom, zarówno tym kupującym jak i sprzedawcom.

Ostatnio Allegro usunęło mojemu bratu rzeczowy komentarz wystawiony sprzedającemu, który sprzedawał chiński szajs w cenie markowego odpowiednika z opisem sugerującym jego ponadprzeciętną jakość, brat w komentarzu zaznaczył tylko, że opis jest nieadekwatny do stanu rzeczywistego i zawyżonej ceny.
Allegro komentarz usunęło, zapewne na życzenie nierzetelnego sprzedawcy, motywując niezgodność komentarza z czymś tam...
Sam już od dawna nie wystawiam żadnych ocen i jak widać była to słuszna decyzja, oceny miały sens jak był to portal społecznościowy, teraz to zgrupowanie profesjonalnych handlarzy, a nimi w razie jakiejś wtopy z ich strony, to już niech zajmują się odpowiednie urzędy (PIH, US, RK), które utrzymuję z moich podatków.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

O cenzurze i komentarzach już dawno słyszałem, jak widać coś w tym jest. Też odpuściłem komentowanie. Jest to jedna wielka bzdura i nie odzwierciedla realnej postawy sprzedającego.
Pamiętam piękne czasy allegro gdy nie wiedziałem czy konkretny produkt jest dobry, to patrzyłem na dole kto go kupił i pisałem do tej osoby wiadomość. Piękne to były czasy...
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Masakra :evil: . Właśnie wystawiam aukcję w tym nowym systemie. Zdjęć z zewnętrznych źródeł dodać nie można (tylko to co wrzuci się na serwer allegro). Linku do specyfikacji produktu np. w pdf również dodać nie sposób (no chyba, że gdzieś głęboko schowali tą opcję).
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Komentarzy od jakiegoś roku nie wystawiam - kompletnie nie ma to sensu. Jeśli już zmuszony jestem kupować na allegro to kupuję i zapominam. Wygląd zmienili po raz kolejny, kompletnie się w tym gubię. Lista ofert jeszcze jest czytelna, gdyby nie te miniaturki ładujące się z opóźnieniem to by było ok. Ale "aukcje" już tak pozamieniane że sam nie wiem gdzie co jest, opisy też się ładują ze sporym opóźnieniem, wcześniej tak nie było. No i ta patologia z podnoszeniem cen żeby wstrzymać sprzedaż to już wisienka na torcie, dzisiaj widziałem arkusz papieru ściernego za 1000zł. I weź tu sobie posortuj po cenie.

To teraz eksperyment. Kliknijcie na pasek adresu waszej przeglądarki i wciśnijcie "a". Też wam wyskakuje aliexpress zamiast allegro? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Manekinen pisze:No i ta patologia z podnoszeniem cen żeby wstrzymać sprzedaż to już wisienka na torcie, dzisiaj widziałem arkusz papieru ściernego za 1000zł. I weź tu sobie posortuj po cenie.
To i dodatkowo wysyłki do Rosji i setek innych krajów za free. Oczywiście nie rejestrem, ale to tylko aby podbić sortowanie po darmowej dostawie. Nie wiem czy to się utrzymuje, ale te 2 kwiaty powinny być tępione, tylko nikt w tym nie ma interesu.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Już jakiś czas temu allegro starał się zmienić swój profil sprzedaży, chce być czymś na wzór banggood lub amazon, chce sprzedawać produkty z własnych magazynów, a pozostałe produkty sprzedawać za pomocą dużych wystawców/hurtowników i producentów, stąd tak duże utrudnienia i zapory cenowe dla zwykłego człowieka przy wystawieniu aukcji, allegro dla zwykłych ludzi do handlowania używką przygotowało portal olx.
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

To raczej niedoścignione wzory dla nich. A nawet jak będą działali by robić coś w tym stylu, to długa droga przed nimi.
Z drugiej strony, mamy lukę do zapełnienia w internecie na portal dla "szaraczków". Niby alternatywa allegro pełno, ale ich siła przebicia jest bardzo mała.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Dziubek, Ciekawe czego brakuje takim portalom ? Chyba tylko większego rozgłosu i customer serwis odnosnie ochrony kupujących.

A co do allegro, to polecam się wstrzymać z zakupami:

Kod: Zaznacz cały

https://niebezpiecznik.pl/post/nie-korzystajcie-z-allegro-bo-ryzykujecie-ze-ktos-przejmie-wasze-konto/
Awatar użytkownika
Dziubek
Posty: 1734
Rejestracja: czwartek 07 sie 2014, 21:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Dziubek »

Jest dokładnie tak jak mówisz. Dodałbym jeszcze do nich więcej sprzedających, ale to jest uzależnione od reklamowania samego portalu i tak koło się zamyka. Warto też wspomnieć że allegro ma już swój wiek i "renomę", a to też dużo daje.
Kubuś Puchatek
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 13:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Kubuś Puchatek »

Mi brakuje opcji "Ignoruj użytkownika"...
Awatar użytkownika
tOmki
Posty: 965
Rejestracja: niedziela 09 mar 2008, 02:20
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: tOmki »

GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

czy ja jestem ślepy, czy zniknęła z pomocy opcja kontaktu ? (znaczy jest, ale bez przerwy przekierowuje do FAQ)
nie wyświetla mi się większość opisów aukcji...
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ja to nie mogę pojąć jak to jest że ustawienie sortowania wyników się resetuje za każdym razem. Wyszukuję czegoś, sortuję wyniki np. po cenie z dostawą, przeglądam, nie odpowiadają mi wyniki, więc zmieniam delikatnie zapytanie żeby dostać wyniki posortowane wg tej ich całej "trafności" i znów zmieniać na własne sortowanie. Za każdym jednym razem. Czy zapamiętywanie takiego pola wyboru przerasta ten serwis? Przecież skoro szukam u tego samego sprzedawcy lub w tej samej kategorii i wpisuję podobne hasła to chyba wiadome jest że moje kryteria wyboru się nie zmieniają. Gdybym kliknął w logo i przeszedł na stronę główną to jeszcze rozumiem żeby moje ustawienie zapomnieć.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Czy tylko ja przeoczyłem taki drobiazg, że wszystkie wcześniejsze komentarze / opinie zostały usunięte? :evil:

Od chyba 2003r mam u nich konto. Dawniej troszkę sprzedałem różności, później więcej kupowałem (1 negatyw odwetowy od sprzedającego oszusta a tak same pozytywy). Za samą sprzedaż co najmniej 100 a może 200 komentarzy było ... teraz mam równe 0. Chciałbym coś sprzedać i co - wolę wystawić na OLXa, bo tam jestem tak samo wiarygodny a przynajmniej wystawię ogłoszenie za friko.
ODPOWIEDZ