Ładowarka Li-Ion 3S prąd 3-5A

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Ładowarka Li-Ion 3S prąd 3-5A

Post autor: Fon »

Mam zamiar wykonać mały PowerBox w środku będzie siedział pakiet 30-45Ah, do zabezpieczenia pakietu leci kitajski PCM/BMS
BMS

Poszukuje jakieś ładowarki 3S 3-5A jak najmniejszych wymiarów może ktoś z was ma wie gdzie takie coś dostane ?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tylko wedle opisu przedmiotu kupiłeś BMSa do ogniw Li-Fe:
1) Input Charging Voltage : 11.1V
4) Over-charge protection voltage with single cell :3.7V±0.05V
Więc pozostaje pytanie do jakiego pakietu ta ładowarka ma być ostatecznie?
Bez względu na to jednym z mniejszych rozwiązań będzie zasilacz 12V ustawiony na odpowiednie napięcie z możliwością pracy jako źródło prądowe (można np włożyć do środka taką przetwornicę a z zewnątrz podawać 14-30V).
Fon
Posty: 76
Rejestracja: środa 14 lis 2012, 18:15
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Fon »

Wracam do starego projektu, kupowałem go bardzo dawno dlatego link wyrzuca do innego bms ale na 100% BMS jest pod li-ion, ładowanie 12,6V prąd max 10A.

Pakiet jaki będzie obsługiwła to 3S10-15P, na poczatku chciałem się bawić z przetwornicami ale ogranicza mnie obudowa chce mnieć jak najmniejsze wymiary. I zalezy mi na gotowej ładowarce zęwnętrzej coś w stylu plug and charging.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pisząc o zasilaczu miałem na myśli coś pokroju https://www.tme.eu/pl/Document/97ee241a ... LN-80H.pdf
ODPOWIEDZ