Mactronic Panther przestaje działać

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
agnostyk
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 12:48
Lokalizacja: Poznań

Mactronic Panther przestaje działać

Post autor: agnostyk »

Witam wszystkich.

Posiadam lampkę Mactronic Panther, która jest zdaje się klonem Solarstorma. Służy mi już ponad 2 lata, niestety ostatnio zaczęła sprawiać problemy.

Kiedy wyłączam ją w trakcie postoju, to w trakcie zdejmowania z kierownicy potrafi się wyłączyć, tzn. diody sygnalizujące poziom naładowania gasną i lampka przestaje działać.

Podejrzewam, że winowajcą jest temperatura, bo jak lampka z akumulatorami poleżą trochę gdzieś, gdzie jest cieplej, to po ponownym połączeniu znowu wszystko śmiga. Nie zdarzyło mi się też jeszcze, żeby lampka zgasła w trakcie świecenia.

Czy ktoś wie jak można rozwiązać ten problem?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Proponuję wpierw kontakt z serwisem. Słyszałem, że naprawiali już pogwarancyjne latarki bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez właściciela (poza wysyłką).
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Dobra rada, mnie naprawili, a właściwie wysłali całkiem nowy uchwyt (obejmę sztycy) do tylnej lampki rowerowej (takiej z "laserami" :mrgreen: ), kiedy zwróciłem się do nich z pytaniem o możliwość zakupu takiego uchwytu, który sobie wcześniej z resztą, przez własną nieuwagę połamałem. W odpowiedzi dystrybutor MacTronica poprosił tylko o mój adres i nowy uchwyt po kilku dniach miałem w domu, nieodpłatnie.
agnostyk
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 13 lis 2016, 12:48
Lokalizacja: Poznań

Post autor: agnostyk »

Tutaj jest o tyle problem, że Mactronic wycofał te lampy ze sprzedaży. Niby piszą, że zostanie przetestowana i naprawiona, ale jak do nich pisałem to dostałem info, że obecnie wymieniają je na inne modele po wyrównaniu różnicy w cenie. W ich obecnej ofercie jedyną lampką o porównywalnej mocy jest Rifle, która kosztuje 430zł, co zupełnie nie ma sensu patrząc na to, że od Chińczyków lepsze rozwiązania można kupić taniej.

EDIT: Moja diagnoza z temperaturą okazała się być błędna. Dziś mi lampka zgasła przy +10 stopniach i to w trakcie jazdy, świeciła się i nagle zgasła. Po odłączeniu i ponownym podłączeniu zaczęła znowu działać.
ODPOWIEDZ