Dla wloczykija - Bocialarka a może Petzl Ultra? ;)

Oświetlenie montowane na głowie
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Dla wloczykija - Bocialarka a może Petzl Ultra? ;)

Post autor: Wloczykij »

W pierwszych słowach tego listu niech bedzie pochwalony krzak agrestu jak mówił to Adam Ziemianin w Ogrodowej - witam Was świetlani ludzie i niech lumeny, luksy, kandele z akumulatorów niklowo-wodorkowych tudzież litowych będą z Wami niczym moc z midichlorianów :))

A tak ad rem to... Włóczęga, lasy, ciemności. Musi światła mieć moc i liczy się dla niego moc. Na Paetzla Ultrę raczej mnie nie stać (koło 1000zł)?
Strumień światła musi być możliwe najjaśniejszy, praca 3h na komplecie akumulatorów w maksymalnym trybie - to byłoby marzenie. Ale najważniejsza jest moc.
Dobrze, gdyby światełko było jako tako uszczelniane - nie mam zamiaru go moczyć w deszczu, ale w sumie...

Kusi Bocialarka bo robią wrażenia zdjęcia porównawcze na stronie Autora tejże.
Ale czy nie lepiej dopłacić i mieć czołówkę? Choć czołówka z 210 lumenów jak Bocialarka za 240 zł to raczej nierealne. Co myślicie i radzicie?
Budżet - jak najtaniej choć wiadomo że lepiej raz a dobrze, chętnie wydam 200 zł na Bocialarkę z kompletem ale gdy trzeba będzie mogę wydać 500 zł na coś co polecicie a świeci np. 2x jaśniej.
Pozdrawiam i o rady proszę
Włóczykij
:)
czarny_kruk

Re: Dla wloczykija - Bocialarka a może Petzl Ultra? ;)

Post autor: czarny_kruk »

Wloczykij pisze:W pierwszych słowach tego listu niech bedzie pochwalony krzak agrestu jak mówił to Adam Ziemianin w Ogrodowej - witam Was świetlani ludzie i niech lumeny, luksy, kandele z akumulatorów niklowo-wodorkowych tudzież litowych będą z Wami niczym moc z midichlorianów :))

A tak ad rem to... Włóczęga, lasy, ciemności. Musi światła mieć moc i liczy się dla niego moc. Na Paetzla Ultrę raczej mnie nie stać (koło 1000zł)?
Strumień światła musi być możliwe najjaśniejszy, praca 3h na komplecie akumulatorów w maksymalnym trybie - to byłoby marzenie. Ale najważniejsza jest moc.
Dobrze, gdyby światełko było jako tako uszczelniane - nie mam zamiaru go moczyć w deszczu, ale w sumie...

Kusi Bocialarka bo robią wrażenia zdjęcia porównawcze na stronie Autora tejże.
Ale czy nie lepiej dopłacić i mieć czołówkę? Choć czołówka z 210 lumenów jak Bocialarka za 240 zł to raczej nierealne. Co myślicie i radzicie?
Budżet - jak najtaniej choć wiadomo że lepiej raz a dobrze, chętnie wydam 200 zł na Bocialarkę z kompletem ale gdy trzeba będzie mogę wydać 500 zł na coś co polecicie a świeci np. 2x jaśniej.
Pozdrawiam i o rady proszę
Włóczykij
:)
Petzl Myo RXP 270zl na alledrogo z przesylka, a pewnie i taniej sie znajdzie. To moje zdanie. Ew. najnowsza czolowka Fenixa za podobna cene, powinny byc lada dzien dostepne w PL. Zespol kolba ztcp jest dystrybutorem.
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Re: Dla wloczykija - Bocialarka a może Petzl Ultra? ;)

Post autor: Wloczykij »

czarny_kruk pisze:
Petzl Myo RXP 270zl na alledrogo z przesylka, a pewnie i taniej sie znajdzie. To moje zdanie. Ew. najnowsza czolowka Fenixa za podobna cene, powinny byc lada dzien dostepne w PL. Zespol kolba ztcp jest dystrybutorem.
No dobra, ale co zyskuję oprócz uszczelnienia i możliwości noszenia bez angażowania rąk? Bo Bocialarka ma 220 lm a ta RXP tylko 160? Czy kąt świecenia w tych dwóch latarkach jest inny?
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Bocialatarka ma opisie 220lm, w rzeczywistosci jednak te lampy daja porownywalna ilosc swiatla.
MYO ma mozliwosc dodatkowego rozproszenia swiatla dyfuzorem (jeden ruch reka), przez co jest bardziej uniwersalna. Z innych rzeczy - ma programowalne tryby, jest lzejsza, na paluszki.
Aby odczuc zauwazalna roznice w ilosci swiatla potrzebny jest minimum dwukrotne jej zwiekszenie. Czyli lampa >350 lumenow stanowilaby istotna roznice do MYO czy Bocialarki, te kosztuja juz 500zl i wiecej.
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

Oooo dzięki, teraz trafiło do mnie i co najważniejsze kawę na ławę.

Ktoś jeszcze jakieś sugestie ma? :)
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Nie ma problemu. Jesli szukalbys czegos naprawde dajacego czadu to zerknij na moj projekt LINK - 1200 lumenow (bije jednak Betty 1500lumenow) - robi z nocy dzien, super lekka lampa. I opcje na kask/kierownice/w lape/na glowe(opaska).
Lupine Betty 990EURO, Raven mniej niz wspomniana przez Ciebie Ultra:) Ale kolejka chetnych jest i od reki nie kupisz.
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

czarny_kruk pisze:Nie ma problemu. Jesli szukalbys czegos naprawde dajacego czadu to zerknij na moj projekt LINK - 1200 lumenow (bije jednak Betty 1500lumenow) - robi z nocy dzien, super lekka lampa. I opcje na kask/kierownice/w lape/na glowe(opaska).
Lupine Betty 990EURO, Raven mniej niz wspomniana przez Ciebie Ultra:) Ale kolejka chetnych jest i od reki nie kupisz.
Że tak tym razem mniej literacko, nieformalnie... OŻKJP... naprawdę słońce tam świeci... A ile ona tak może świecić na komplecie akumulatorów i jaka cena tego?
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Wloczykij pisze:Że tak tym razem mniej literacko, nieformalnie... OŻKJP... naprawdę słońce tam świeci... A ile ona tak może świecić na komplecie akumulatorów i jaka cena tego?
Dokladnej ceny jeszcze nie ustalilem. W przedzapisach (za kilkanascie dni rusza) bedzie ona atrakcyjna. Odnosnie zasilania -- tu duzo zaleznosci jest, na fotce jest tryb absolutny MAX i 110gram wagi(!). W trybie z porownywalna iloscia swiatla jak Betty (foto obok, tylko ze Raven z lepszym kolorem swiatla) i tej samej wadze 110gram lampa poswieci 3 godziny. Chyba by Ci pasowalo.
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

czarny_kruk pisze:Dokladnej ceny jeszcze nie ustalilem. W przedzapisach (za kilkanascie dni rusza) bedzie ona atrakcyjna. Odnosnie zasilania -- tu duzo zaleznosci jest, na fotce jest tryb absolutny MAX i 110gram wagi(!). W trybie z porownywalna iloscia swiatla jak Betty (foto obok, tylko ze Raven z lepszym kolorem swiatla) i tej samej wadze 110gram lampa poswieci 3 godziny. Chyba by Ci pasowalo.
No pewnie że wystarczy 3h na jednym komplecie. Najwyżej stanę i sobie z plecaka wyjmę drugi :-)
Gdyby faktycznie cena była taka atrakcyjna, to chyba nie ma co myśleć. A będzie bryzgoszczelna?

Edit: nie doczytałem, ona ma integrated li-ion battery - czyli z wymiany akumulatorków w drodze nici, a chociaż w przypadku awarii będzie się dało to jakoś wymienić?
czarny_kruk

Post autor: czarny_kruk »

Wloczykij pisze:
czarny_kruk pisze:Dokladnej ceny jeszcze nie ustalilem. W przedzapisach (za kilkanascie dni rusza) bedzie ona atrakcyjna. Odnosnie zasilania -- tu duzo zaleznosci jest, na fotce jest tryb absolutny MAX i 110gram wagi(!). W trybie z porownywalna iloscia swiatla jak Betty (foto obok, tylko ze Raven z lepszym kolorem swiatla) i tej samej wadze 110gram lampa poswieci 3 godziny. Chyba by Ci pasowalo.
No pewnie że wystarczy 3h na jednym komplecie. Najwyżej stanę i sobie z plecaka wyjmę drugi :-)
Gdyby faktycznie cena była taka atrakcyjna, to chyba nie ma co myśleć. A będzie bryzgoszczelna?

Edit: nie doczytałem, ona ma integrated li-ion battery - czyli z wymiany akumulatorków w drodze nici, a chociaż w przypadku awarii będzie się dało to jakoś wymienić?
Edit: stwierdzilem rano, ze jesli jestes zainteresowany Ravenem to zapytaj moze przez PW albo w temacie lampki chociaz. Tutaj troche brzmi to niepotrzebnie jak reklama.
Ostatnio zmieniony wtorek 20 paź 2009, 08:01 przez czarny_kruk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Witaj,

Zadałeś swoje pytanie w dziale z czołówkami więc sądzę, że jednak noszenie światełka na głowie bardziej do Ciebie przemawia niż cokolwiek innego... I w sumie słusznie, sam się przekonałem do czołówek gdy zobaczyłem w działaniu porządne modele :)

Mam i jestem bardzo zadowolony Princeton APEX - polecam, nawet bez modowania. Opis lampki plus opis mozliwego do zrobienia moda masz tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1333

Dla porównania kilka zdjęć różnych innych światełek, juz nie czołówek: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1955
oraz
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ght=#15820
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Pikom, tylko obecnie Apexa wywiało z allegro i jest dostępny tylko w lekko oszałamiającej cenie :cry:
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
Wloczykij
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 00:55
Lokalizacja: Anielowo
Kontakt:

Post autor: Wloczykij »

Pikom pisze:Witaj,

Zadałeś swoje pytanie w dziale z czołówkami więc sądzę, że jednak noszenie światełka na głowie bardziej do Ciebie przemawia niż cokolwiek innego... I w sumie słusznie, sam się przekonałem do czołówek gdy zobaczyłem w działaniu porządne modele :)

Mam i jestem bardzo zadowolony Princeton APEX - polecam, nawet bez modowania. Opis lampki plus opis mozliwego do zrobienia moda masz tu: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1333

Dla porównania kilka zdjęć różnych innych światełek, juz nie czołówek: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=1955
oraz
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ght=#15820
Hmmm. Ale ten Apex ma tylko 60 lm?

Ilość światła w lumenach: 60 (max) (za: http://www.4outdoor.pl/pl/produkt/588/c ... nceton-tec )

Co do preferencji czoło/łapa - to mogę nosić gdziekolwiek nawet w ręce. :) Ma być bardzo jasne i długo świecić na akumulatorach ew. umożliwiać ich wymianę w drodze. Jeszcze jakieś sugestie?
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Nowe APEXy maja chyba 130lm. Nie są już na luxeonach tylko na SSC P4 ;)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Dominik pisze:Pikom, tylko obecnie Apexa wywiało z allegro i jest dostępny tylko w lekko oszałamiającej cenie :cry:
Trzeba pogadać z kodi'm - ostatnio kupował gdzieś za rozsądne pieniądze, ale nie na Alledrogo oczywiście...
Pozdr.
Pikom
ODPOWIEDZ