Znalezione w piwnicy.

...czyli nasze światełka okiem obiektywu... Tu chwalimy się naszymi latareczkami i wszystkim innym , co rozświetla nasze życie ;-)
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Znalezione w piwnicy.

Post autor: Dex-ter »

Byłem w szoku, gdy odkryłem, to co przedstawiam poniżej :). Jakaś stara, Ruska latarka ( chyba ojca lub dziadka ) leżąca głęboko w kartonach - znaleziona podczas szukania starego radio-budzika :mrgreen:.

Gdybym tylko miał dostatecznie dużo wiedzy by to przerobić, na pewno efekt byłby fajny, bo wsadzić baterię 4,5V i diodę na DD to nie sztuka :lol:. A może właśnie to będzie powód do przyswojenia podstawowej wiedzy na temat budowania latarek... Kto wie ;).

Póki co zamieszczam fotki.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Witam:)
Identyczna przerobil Bocian. Dal trzy diody chyba Cree i zasilal 3x 18650. Wyszlo cacy:)
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

DNF, o proszę ;). A masz jakiś link do tej przeróbki ? Chętnie bym to zobaczył :).
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3149
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

Bocian, Dziękować :mrgreen:. Faktoza - latarka taka sama, a projekt ? Świetny ;).
Awatar użytkownika
wolfj23
Posty: 172
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 03:46
Lokalizacja: Polska

Re: Znalezione w piwnicy.

Post autor: wolfj23 »

Dex-ter pisze:Jakaś stara, Ruska latarka ( chyba ojca lub dziadka )
:idea: Myślę że nie jest aż taka bardzo stara :) (chyba że ten model był przez długi czas produkowany).

Jeśli to rzeczywiście była to latarka dziadka to dziadek mógł ją kupić nawet całkiem niedawno ja podobną kupiłem na targu latach dziewięćdziesiątych jak chodziłem do podstawówki :lol:
Awatar użytkownika
MariuszB.
Posty: 266
Rejestracja: czwartek 24 lip 2008, 18:43
Lokalizacja: Mała mieścina

Post autor: MariuszB. »

Takie latarki można jeszcze do do dziś kupić u Rosjan,ostatnio widziałem taką w ubiegłym roku w Braniewie u Rosjanki stojącej na bazarze,cena całe 15 zł,w komplecie baterie oraz zapasowa żarówka :grin:
ODPOWIEDZ