Latarka MacTronic MX132L BlackEye - co zrobić aby...

problemy z doborem podzespołów, elementów, przeróbkami itp., czyli jak zrobić to co sobie wymyśliłem
darfu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 12 lis 2009, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Latarka MacTronic MX132L BlackEye - co zrobić aby...

Post autor: darfu »

Witam wszystkich

Mam na imię Darek i zwracam się z prośbą o pomoc.

Jestem użytkownikiem latarki jak w temacie i zastanawiam się co mogę zarobić aby świeciła równie jasno jak teraz ale miała bardziej rozproszone światło. Teraz świeci zdecydowanie skupionym światłem.

Napiszcie proszę jakie dane ewentualnie jakie zdjęcia powinienem zamieścić aby było Wam łatwiej poznać ten model.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Piotrek K.
Posty: 602
Rejestracja: wtorek 29 lip 2008, 02:49
Lokalizacja: podlasie

Post autor: Piotrek K. »

Wiemy już coś o tym modelu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2419 :mrgreen: :wink:

Co zrobić żeby świeciła szerzej to za bardzo nie wiem, w jednej z moich latarek (L-Mini II) pomaga lekkie odkręcenie głowicy (tak żeby dioda mniej wchodziła do reflektora).
Pozdrawiam
darfu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 12 lis 2009, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darfu »

dzięki za linka, przeczytałem i utwierdza mnie to w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru. moje pytanie wynika z tego, że latarka ma mi służyć jako oświetlenie rowerowe a tam nie jest potrzebny daleki zasięg a szerokie w miare równe światło.

ja nie jestem znawcą tematu i dlatego liczę, że Wam uda się rozwiązać ten problem


pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Witaj ;-)
Tak więc możesz bawić się w inne ogniskowanie diody odkręcając głowicę/reflektor albo...wymyslić sobie jakiś dyfuzor, szybkę matową..."mleczną", a nawet półprzezroczystą taśmę klejącą...i zamocuj jakoś przed szybką.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Mozna tez ew wymienic diode na XP-G R2 lub nadchodzace S2
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

darfu pisze:dzięki za linka, przeczytałem i utwierdza mnie to w przekonaniu, że dokonałem dobrego wyboru.
Hm, latarka jest za wąska na rower i chcesz by świeciła szerzej równocześnie twierdząc, że dokonałeś dobrego wyboru... Coś tu nie pasuje...
Jak byś kupił poniższy zestaw to byś miał duuużo mocniejsze i przede wszystkim szerokie światło i dwa aku 18650:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12060
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5790
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.1251
A wyniosło by Cię to 54$ z przesyłką...czyli taniej niż MACTRONIC BLACK EYE CREE...

Ten potwór świeci tak (górny, prawy róg):
http://img139.imageshack.us/img139/8827 ... as7fg3.jpg
Tutaj kolega użył dwóch takich latarek:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2461
darfu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 12 lis 2009, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darfu »

hejka

ja zakupow za granicą nie robię bo juz raz się naciąłem. Jeżeli pomysł ze zmianą diody wypali i latarka będzie świeciła trochę szerzej niż teraz to będzie spełniała moje oczekiwania. koszt tego mactronica to 159 zł więc nie tak dużo i nie drożej niż ta z linka a mam rok gwarancji ew. dwa lata rękojmi.

pzdr
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

darfu pisze:hejka

ja zakupow za granicą nie robię bo juz raz się naciąłem. Jeżeli pomysł ze zmianą diody wypali i latarka będzie świeciła trochę szerzej niż teraz to będzie spełniała moje oczekiwania. koszt tego mactronica to 159 zł więc nie tak dużo i nie drożej niż ta z linka a mam rok gwarancji ew. dwa lata rękojmi.

pzdr
Ok ok, kto co lubi :) Ale na DX kupowało już wieeele osób z tego forum i raczej problemów nie mają - jesli coś jest nie tak to nie ma problemów ze zwrotem a nawet ponowną przesyłką przedmiotu bez wysyłania wadliwego. Tylko pamiętaj, że w latarce z linka który Ci podałem siedzi dioda P7 która faktycznie daje 500-600 lumenów a nie jak Cree Q5 260 lumenów. Dodatkowo miałbyś bardziej uniwersalną, podwójną ładowarkę i dwa 18650. No, ale nie dostałbyś tego gustownego pudełeczka... ;) Gwarancja na takie rzeczy to dla mnie osobiście mało istotna sprawa.

Ale "mleko już rozlane" tak więc faktycznie zamiana diody na XP-G może pomóc dwojako - ta dioda daje 350-400 lumenów na 1A a dodatkowo sama z siebie świeci bardziej szeroko a przez to, że jej struktura jest większa od Cree Q5 więcej światła idzie "na boki".
Przede wszystkim na pewno pomoże też wymiana reflektora ale musiałbyś się dopytać kolegów jaki byłby odpowiedni i jaki by się zmieścił do tej latarki.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

P7 jest fajne, ale okrutnie prądożerne, ja wolę te 200-300 lumenów przy 1A w diodę , niż ponoć 700 przy prawie 3A, nazywam to ekonomią zasilania i potrzebami
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

pawelsz pisze:P7 jest fajne, ale okrutnie prądożerne, ja wolę te 200-300 lumenów przy 1A w diodę , niż ponoć 700 przy prawie 3A, nazywam to ekonomią zasilania i potrzebami
Rozumiem, ale przecież nie trzeba jeździć cały czas na HIGH. Poza tym z DX darfu dostałby dodatkowe ogniwo, które można wozić ze sobą - jego wymiana to dosłownie 15 sekund.
Ja to nazywam uniwersalnością i bezpiecznym zapasem mocy :P
Ostatnio zmieniony piątek 13 lis 2009, 23:22 przez Kuras77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

tylko dodaj do tego koszty wymiany leda na pewne P7, zmianę drivera i zmianę zasilania- P7 ciężko zasila się do 700 lumenów z 1x18650 , a do WF-139 dolicz kole dolca za przejściówkę za polskie gniazdka :) i licz , że będzie to ultrafire w środku a nie trustfire, a akusy bym brał ultrafire czerwone 3000mAh.
ps
miałem to MTE, ale już ze zmienionym driverem i diodą, to z DX takie se jest
Awatar użytkownika
Kuras77
Posty: 375
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 02:00
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kuras77 »

pawelsz pisze:tylko dodaj do tego koszty wymiany leda na pewne P7, zmianę drivera i zmianę zasilania- P7 ciężko zasila się do 700 lumenów z 1x18650 , a do WF-139 dolicz kole dolca za przejściówkę za polskie gniazdka :) i licz , że będzie to ultrafire w środku a nie trustfire, a akusy bym brał ultrafire czerwone 3000mAh.
ps
miałem to MTE, ale już ze zmienionym driverem i diodą, to z DX takie se jest
No jak ktoś jest uzależniony od modowania latarek to ja już nic nie poradzę... :wink:
Mam MTE i na prawdę to przyzwoita latarka.
darfu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 12 lis 2009, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darfu »

Kuras77 pisze:
Ale "mleko już rozlane" tak więc faktycznie zamiana diody na XP-G może pomóc dwojako - ta dioda daje 350-400 lumenów na 1A a dodatkowo sama z siebie świeci bardziej szeroko a przez to, że jej struktura jest większa od Cree Q5 więcej światła idzie "na boki".
Przede wszystkim na pewno pomoże też wymiana reflektora ale musiałbyś się dopytać kolegów jaki byłby odpowiedni i jaki by się zmieścił do tej latarki.
hejka

to są właśnie konkrety dla których napisałem tego posta.
260 lumenów uważam, że jest całkowicie wystarczające do jazdy w nocy więc po co kombinować i cieszyć się jeszcze większym światłem.
Ta propozycja z wymianą reflektora i diody jest bardzo kusząca ale zacząłbym od reflektora.

Calineczka czy pomożesz? Miałeś już tę latarkę w rękach i napisz proszę czy jest to możliwe i ew. miałbyś jakiś konkret do zaproponowania?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

darfu pisze:Calineczka czy pomożesz?
sprecyzuj czego ode mnie oczekujesz... :?: ;)
darfu
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 12 lis 2009, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: darfu »

hejka,

właśnie poczytałem na temat diody XP-G i z tego co zrozumiałem to uważacie ją za taką co rzeczywiście świeci szeroko.
Może raczej spróbować wymienić tą diodę niż szukać reflektora?

Problem polega też na tym, że ja się na tym nie znam i miałbym wyjątkowe szczęście jakby elektronika pasowała bez przeróbek do nowej diody :) Wtedy mógłbym spróbować sam ją wymienić a nie szukać fachowca wśród znajomych.

pzdr
ODPOWIEDZ