Walle

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Walle

Post autor: midi »

Witam, chciał bym pokazać moją ostatnią pracę, lampka będzie posiadała 6 diod XP-G, soczewki Carclo 20mm , gdy diody dostaną 1,4A moc jaką uzyskamy zdecydowanie przekroczy 2000lm . Jak wszyscy widzą , radiator wreszcie jest ustawiony do kierunku jazdy :razz: , wreszcie :mrgreen: , czy to się zdecydowanie przełoży na sprawność chłodzenia, zobaczymy. Mocowanie na grubą kierownicę 31mm, mocowanie uchwytu za pomocą dwóch pasków zip, po testach stwierdziłem że trzyma bardzo pewnie i na pewno nie dojdzie do zmiany położenia lampki. Na razie to tyle, pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Nightmare
Posty: 1263
Rejestracja: sobota 26 lut 2011, 00:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Nightmare »

:o :o :o Nie mam pytań w ogóle. Gratulacje
MPP-1 / Skyline I / L2P T6 / LL P7 / RC-39@XR-E R2 1.05A / C2 HA-III@T6 2.8A / Niwalker NWK600N1/ UF WF-501B / Balder SE-2@U3 3.04A / Shadov TC500 / SF M9
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

midi, no ma coś w sobie bestia :-).
Jaki sterownik?
Po co otwory po bokach?
A mi ciągle w twoich lampkach jakoś nie pasują chińskie gumki....
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Post autor: Gangrena »

Jak dla mnie to tylko heble :idea:
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3150
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Mi też lampka się podoba ale ta druga soczewka nie wygląda jak 3xXP-G...
Sometimes darkness can show you the light
Gangrena
Posty: 142
Rejestracja: czwartek 23 lip 2009, 12:24
Lokalizacja: CK

Re: Walle

Post autor: Gangrena »

midi pisze:lampka będzie posiadała 6 diod XP-G, soczewki Carclo 20mm
Coś już nabąknął :wink:
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Tak , oczywiście że jedna z soczewek to nie carclo, to tylko na potrzeby pokazania obudowy która jeszcze nie jest skończona, stąd te dziury po bokach. W sumie najpierw zastanawiałem się czy nie dać 2xXM-L jednak zdecydowałem się na 6xXP-G, driver będzie pochodził od Edima, jeszcze ta sprawa do końca nie jest ustalona, mam różne pomysły. Gumki jak gumki hehe, już się do nich przyzwyczaiłem , i jak na razie dają radę, innych nigdzie nie widziałem więc używam to co jest. Wzorniczo mi się podoba, jak zrobię ją na czarno pewnie postrzeganie jeszcze się zmieni, niebawem pokażę ją w docelowej formie.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony niedziela 05 lut 2012, 13:56 przez midi, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

midi - kapitalna lampa :D.
Tak na dzień dzisiejszy teoretycznie: Ile by trzeba było przeznaczyć funduszy żeby coś takiego u Ciebie dostać/zamówić ? ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Awatar użytkownika
fredek
Posty: 372
Rejestracja: poniedziałek 03 maja 2010, 13:58
Lokalizacja: Łódź

Post autor: fredek »

midi: wygląda obiecująco... ale czy mi się wydaje, czy to już jest warsztatowo obróbka cnc a nie tylko tokarka i frezarka :?:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Piękna robota midi, gratulacje.
Czy nie rozważałeś możliwości niezależnej regulacji kąta dla obu światełek, można by ustawić światła "krótkie" i "długie" według potrzeb.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
slaff
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 14:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slaff »

Gratuluję pomysłu.
Sam zastanawiałem się nad użebrowaniem wzdłuż lampki lecz nie wpadłem na ten prosty a zarazem genialny pomysł.
Korpus wygląda dość skomplikowanie ale jest bardzo prosty w wykonaniu.
Otwór wzdłuż radiatora zapewne po to żeby łatwiej przewody rozprowadzić.
Zastanawia mnie tylko jak umieściłeś reflektorki w użebrowanej części, chyba nie są tylko wciśnięte?
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Walle

Post autor: Tomeqp »

midi pisze:Jak wszyscy widzą , radiator wreszcie jest ustawiony do kierunku jazdy :razz:
Czyli już nie trzeba będzie montować Twoich lampek bokiem? :mrgreen: Lampka ciekawa, taka... inna. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
midi
Posty: 1208
Rejestracja: niedziela 20 sty 2008, 21:04
Lokalizacja: Radom

Post autor: midi »

Wszystkie elementy są skręcane hehe nie na wcisk ;) .
Pozdrawiam.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, są tylko i wyłącznie moją własnością, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
slaff
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 31 sty 2012, 14:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: slaff »

midi pisze:Wszystkie elementy są skręcane hehe nie na wcisk ;) .
Tylko jak? Od tyłu nie ma możliwości bo nie dojdziesz śrubokrętem. Od przodu też nie widzę jak, soczewka siedzi w korpusie (inaczej mogła by wypaść) zanim zostanie przykręcony do radiatora. Całym korpusem z soczewką i diodą nie kręcisz raczej bo by się kable ukręciły. Więc gdzie te śruby :roll: ?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Najpierw skręcone i stawiam na gwint dużej średnicy, nie śruby, później montaż elektroniki.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ODPOWIEDZ