Połączenie 2 pakietów po 4x18650 do lampki rowerowej SKYRAY

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
tubylas
Posty: 5
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 11:13
Lokalizacja: Gdynia

Połączenie 2 pakietów po 4x18650 do lampki rowerowej SKYRAY

Post autor: tubylas »

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Jestem tu nowy i byłbym wdziędzny za łopatologiczną pomoc jak i poradę.
Zacznę od tego, iż kupiłem w Hong Kong taką lampkę http://www.ebay.co.uk/itm/SKYRAY-5000Lm ... 53efa17c21 i wczoraj robiłem pierwszy test w terenie i po około 50/60min przy włączonym maksymalnym trybie jeden pakiet baterii zaczął się wyczerpywać co skutkowało automatycznym przełączeniem z trybu 3 diod na 1. Nie wiem ile wytrzymałaby jeszcze lampka na tej baterii i być może jeszcze na tej 1 diodzie pojezdziłbym do 15/20min nie chciałem sprawdzać i podłączyłem 2 pakiet.
1. Posiadam 2 pakiety baterii a w każdym znajduje się po 4x18650 o łącznym napięciu 8,4v i pojemności 6400mAh (tak przynajmniej Chińczyki piszą :D ) i chciałbym je jakoś połączyć oczywiście jak najmniejszym kosztem. Proszę powiedzcie mi co należałoby zrobić i ewentualnie jaki byłby koszt przeróbki?
2. Czy możliwe byłoby połączenie 2 pakietów baterii lub być może nawet 3 w przyszłości takim kablem http://www.eltrox.pl/rozga%C3%82%C5%81% ... -3085.html
3. Czy podłączając tak te pakiety baterii tym rozgałęźnikiem nie zwiększy się napięcie?
4. Czy przy takim podłączeniu baterii z tym rozgałęźnikiem mógłbym ładować je na raz standardową ładowarką, którą dostałem w zestawie jej parametry to 8,4v i 1A?
5. Jeśli nie polecacie powyższych konfiguracji połączenia poprzez ten rozgałęźnik to bardzo proszę napiszcie łopatologicznie jak je najlepiej połączyć i czym ładować.
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Taki rozgałęźnik można zastosować ale dobrze gdyby przekrój przewodów był większy - 1mm² starczy ale więcej nie zaszkodzi.
Żeby połączyć nim razem ogniwa to muszą być do tego samego poziomu naładowane ew rozładowane.
Ładować można razem (wydłuży się czas odpowiednio 2; 3x).
Pakiet odpowiednio pojemny tanim kosztem można zrobić samemu kupując kilka(naście) ogniw z 10% spadkiem pojemności z forumowej giełdy + zabezpieczenie do pakietów 2S.
tubylas
Posty: 5
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 11:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: tubylas »

Ok dzięki.
lukib1
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 01 mar 2011, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: lukib1 »

Witam
Czy mógłby kolega tubylas podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami co do tej lampki ?
Czy przy pracy w trybie High przez ten czas nagrzewa sie bardzo, jak jej parametry mają się do tych które Chińczycy przedstawiają ?

Pozdrawiam
tubylas
Posty: 5
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 11:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: tubylas »

lukib1 pisze:Witam
Czy mógłby kolega tubylas podzielić się wrażeniami i spostrzeżeniami co do tej lampki ?
Czy przy pracy w trybie High przez ten czas nagrzewa sie bardzo, jak jej parametry mają się do tych które Chińczycy przedstawiają ?

Pozdrawiam
Hej
Co do wrażeń to jestem zaskoczony jakością wykonania i jasnością świecenia tej lampy. Jeździłem już z nią przy -12 i w deszczu 2h wszystko działa jak powinno jedynie jakie są minusy to strasznie żre prąd. Na jednym pakiecie czyli 4x18650 uciągnie około 50/60min wiec by pojeździć ze 2h trzeba mieć ze 2 pakiety po 4x18650.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony poniedziałek 04 lut 2013, 13:54 przez tubylas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Taki "żarcie" prądu przy 3 diodach to nic dziwnego. Do tego pewnie pakiet nie ma deklarowanej pojemności więc...

Ja bym lepiej ta latarkę sprawdził pod względem budowy, bo niestety nie spotkałem jeszcze produktu od chińczyków który by był no-name i był dobry ;)
ILPT
tubylas
Posty: 5
Rejestracja: piątek 23 lis 2012, 11:13
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: tubylas »

skaktus pisze:Taki "żarcie" prądu przy 3 diodach to nic dziwnego. Do tego pewnie pakiet nie ma deklarowanej pojemności więc...

Ja bym lepiej ta latarkę sprawdził pod względem budowy, bo niestety nie spotkałem jeszcze produktu od chińczyków który by był no-name i był dobry ;)
Jak dla mnie nie ma znaczenia czy jest name czy no name. Świeci bardzo mocno jak na moje potrzeby a wręcz bym powiedział że za mocno i nie widzę potrzeby rozbierania jej i grzebania w środku. Nawet gdybym ją otworzył to i tak bym nic ze środka nie odczytał nie jestem elektronikiem. :) Jak dla mnie ta lampka jest the best. Może i się nie znam a pewnie tak jest ale i tak uważam ją za bardzo dobry produkt porównując do zapłaconej kwoty.

Co do pojemności pakietów to na pewno tak jest jak mówisz ale dlatego mam 2 pakiety :) zastanawiam się nad takimi pakietami: http://www.ebay.co.uk/itm/Cree-compatab ... 3cce5eb2fd

Co o nich myślicie??
cob
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 25 gru 2012, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cob »

Bateria pewnie jest znacznie lepsza niż te oryginalne. Mam podobną lampkę, tylko moja świeci zawsze trzema diodami, bo są one połączone szeregowo. W trybie low zmniejsza się tylko średni prąd podawany na diody. Aktualnie próbuję ją trochę ulepszyć, w sumie bardziej w ramach zabawy niż realnej potrzeby. Kiedy ją kupowałem zastanawiałem się, który model wybrać. Chętnie rozebrałbym i obmierzył taką jak Twoja dla porównania :). Jeśli chodzi o baterię, to zgadzam się, że szału nie robi. Ja dorobiłem sobie twa pakiety z używanych ogniw od kolegi Woytazo. Jeszcze nie miałem okazji ich testować, ale coś czuję, że mogą się sprawić lepiej niż ta oryginalna.
ODPOWIEDZ