Sterownik driver LED 2,8-4,5V 2,8A programowalny

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Pomysł .noinit podsunął pewien zdolny programista, ja jedynie użyłem go w moim projekcie. Przy opcji sterownika bez pamięci EEPROM nie jest potrzebny do niczego. Przy opcji z pamięcią tak czy inaczej używa się go rzadko i można to zrobić bez ładowania biblioteki eeprom.h. Metoda daje spore oszczędności w kodzie, u mnie około 10%, co pozwoliło wcisnąć co nieco więcej do malutkiego ATtiny13.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Może się przyda: http://www.atmel.com/images/doc8453.pdf
"Atmel AVR4027: Tips and Tricks to Optimize Your C Code for 8-bit AVR Microcontrollers"
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5039
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

alienth pisze:Jestem pod wrażeniem :!:
To działa :!:
Potwierdzam i również jestem pod wrażeniem. Teraz muszę tylko znaleźć trochę czasu, by konkretnie zmodyfikować soft pod nową koncepcję. Na razie tylko zmienną z pomiarem ADC na kondensatorze zastąpiłem zmienną .noinit ale znajdzie się jeszcze kilka innych rzeczy, które można będzie usunąć lub zoptymalizować. Do czego teraz wolny pin wykorzystać? Może wykrywanie długich klików :razz:
kys
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 06 paź 2016, 19:29
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: kys »

Witam szanownych użytkowników.
Czy została gdzieś opublikowana tabelka z wartościami prądu dla poszczególnych poziomów jasności jakie można wybrać w programowalnym sterowniku v1.5 o mocy 2,8A? (dla wersji 3.0 HE taka istnieje)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

kys pisze:Witam szanownych użytkowników.
Czy została gdzieś opublikowana tabelka z wartościami prądu dla poszczególnych poziomów jasności jakie można wybrać w programowalnym sterowniku v1.5 o mocy 2,8A? (dla wersji 3.0 HE taka istnieje)
Dla std v1.5 też jest i to w pierwszym poście tematu sprzedaży: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=16161
ODPOWIEDZ