Jaki plecak do codziennego użytku ?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Ja używam taki i mogę go polecić http://olx.pl/oferta/nowy-plecak-elleha ... 3b5dbb4103 naprawdę porządnie wykonany, kieszonek dużo, przegródki na laptopa i druga na tablet, wieszak na klucze itp.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

piciex pisze:Długo już szukasz tego plecaka: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13977 ;)
Niezła spostrzegawczość :o
Tematy scaliłem.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Sparrow to świetny plecak polskiej produkcji, ale niestety nie ma organizera, moim zdaniem w mieście to wada i trzeba by coś dokupić (np. Baribala, też polska firma) jednak to trochę upierdliwe rozwiązanie.
Ja od jakiegoś czasu użytkuję TNF Surge II i mogę z czystym sumieniem polecić, doskonała jakość wykonania, zamki YKK, itd., mnogość kieszeni w tym fajny organizer typowy wypasiony miejski plecak ze wzmocnioną przegrodą na laptopa.
Plecaki TNF mają opinie bardzo trwałych, z resztą jak i buty tegoż producenta, które noszę od wielu lat i bardzo sobie chwalę.
Kupiłem swojego za 300zł z wysyłką.


___
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Plecaków są setki. Warunek zakupu jest jeden - wziąć do ręki i samemu ocenić.
Osobiście w sierpniu kupiłem plecak z serii ELBRUS (jest kilka czy nawet kilkanaście modeli) - to własna marka sieci sklepów Martes. Organizer, kilka kieszonek, tajna kieszeń, kabel słuchawkowy z wyjściem na szelce, siatka na napój, przegroda na laptop itp. - polecam. Była jakaś promocja / wyprzedaż / czy coś tam - w każdym razie mieli super jakość / cena.
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

Zdecydowanie odradzam zakupy w sklepach martes. Kupiliśmy tam buty dla dziecka (znanej marki, nie własnej sieciowej), które oddalismy do reklamacji - odp w skrócie: reklamacja bezzasadna bo buty wykonano dla użytkownika ze znormalizowaną stopą ????
Jak odbierałem pismo ktoś inny również odebrał odrzuconą reklamację z informacją że nie potrafi użytkować butów! Dlatego jeśli zależy Wam na możliwości reklamowania wadliwego towaru radzę omijać te sklepy. W necie jest sporo opisanych podobnych sytuacji do mojej reklamacji.
GoBo
Posty: 36
Rejestracja: piątek 28 lis 2014, 11:51
Lokalizacja: Silesia

Post autor: GoBo »

Takie rzeczy należy piętnować. Miałem to samo w Go Sport - ze spodniami narciarskimi IGUANA (marka IGUANA też należy do Martes). Widząc co mi odpisali odmówiłem odebrania towaru. Pojechałem prosto do urzędu miasta i rzecznika konsumenta. Ku swojemu zdziwieniu dwa dni później miałem wypłacone w sklepie pieniądze z wszystkimi dodatkowymi kosztami o jakie wnioskowałem (zwrot kosztów wszystkich dojazdów do sklepu związanych z reklamacją). Nie zniechęciło mnie to jednak do kupowania w tym sklepie.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Mój brat kupował w Martes jakieś buty softshellowe (ich marki) i chwalił je sobie. Zajechał je w rok (ale nie oszczędzał ich, oj nie były one stworzone do tego co im było dane przeżyć) i ostatnio kupił jeszcze raz takie same.
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Panowie, panuje teraz taka podła zasada, że sklep za pierwszym razem odrzuca każdą reklamację, podając bezczelnie jakiś idiotyczny powód (rzeczoznawca jest na utrzymaniu sklepu, więc nigdy nie będzie działał wbrew interesom swego chlebodawcy), należy zawsze, ale to zawsze iść z taką bezzasadnie odrzuconą reklamacją do Najbliższego Miejskiego Rzecznika Konsumentów, po jego interwencji okazuje się nagle o dziwo, że nasza reklamacja jednak była zasadna i została uznana.
Sklepy cynicznie liczą na to, że po pierwszym odrzuceniu roszczenia konsument odpuści (niestety wielu tak czyni) i będą mieli problem z głowy i czysty zysk, dla nich takie działanie po prostu się opłaca.
Sami jako konsumenci żeśmy ich "rozpuścili" nie drążąc tematu reklamacji w kolejnej instancji, należy ich tego brzydkiego zwyczaju definitywnie oduczyć postępując tak jak podałem powyżej.


___
Awatar użytkownika
Jimmy
Posty: 166
Rejestracja: sobota 25 kwie 2015, 18:34
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: Jimmy »

robimy :offtopic:
ma być o plecaku...

Na razie robię sobie "historię choroby". Mam dwie odrzucone reklamacje, w drugiej nawet twierdzą że są pewni iż sąd przyzna im racje :) Mam jeszcze ponad rok czasu na zakończenie tematu, a buty syn na razie używa. Jak zepsują się bardziej to i Federacja Konsumentów będzie miała łatwiej :rotfl:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

ElSor pisze:
piciex pisze:Długo już szukasz tego plecaka: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=13977 ;)
Niezła spostrzegawczość :o
Tematy scaliłem.
Tematy całkowicie odmienne - tamten był dla mnie a ten jest dla szwagra :P

Co do odpowiedzi to wielkie dzięki. Sparow niestety odpada - w temacie słowo też ma siostra i twierdzi że jest za bardzo kwadratowy itd, a jak coś się jej nie podba to szwagrowi tym bardziej ;) Dziś pokażę jej co znalazłem i jak coś dam znaćna forum czy podjęła jakąkolwiek decyzję :)

EDIT

Przedzwoniłem do siostry, pogmerała, podsunąłem jej pomysły i wykluło się takie coś, lecąc od najniższej ceny:

4F OUTHORN ALVIN ok 50 zł

HI-TEC ADEN ok 80 zł

4F SKULLY OUTHORN ok 100 zł

THE NORTH FACE JESTER ok 150 zł

THE NORTH FACE Borealis ok 200 zł

Nie każdy plecak spełnia wymagania, kobiety często wybierają pod względem wyglądu ;) Ja stawiam na 4F Skully i TNF Borealis. Macie jakieś opinie o plecakach 4F ? Ceny dość przyzwoite...
ILPT
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Jakość moim zdaniem taka sobie. . Mi się dwa szybko rozwaliłt. Obejrzyj plecaki jeszcze w decathlon. ;)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Do najbliższego Decathlonu mam jakieś 50 km więc odpada ;)
ILPT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Decathlon ma sklep internetowy.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Z darmową wysyłką. ;) Ich plecaki warto brać przynajmniej ze względu na gwarancje. Może coś z Wolfganga? Mają bardzo dobre opinie
ODPOWIEDZ