Wyposażenie kuchni (co warto kupić)?

....nie pasujące gdzie indziej...
FreeMagenta
Posty: 402
Rejestracja: środa 14 wrz 2011, 02:06
Lokalizacja: Bulanda

Post autor: FreeMagenta »

Nie bierzesz jeszcze jednej rzeczy pod uwagę. Jak wygląda przepływ ciepła w wodzie a jak w lodzie. Po zamarznięciu woda zmienia właściwości i dalsze obniżanie temperatury jest znacznie trudniejsze.
Wlaśnie dlatego pytałem czy ta zamarznięta Pepsi jest zamarznięta całkowicie, czy tylko zewnętrzna warstwa - wiadomo że przy zamarzaniu bryły przewodzenie ciepła ze środka jest znacznie trudniejsze, tym samym w środku ciepło utrzymuje się znacznie dłużej :)
Barton_ pisze:(...)Schłodzenie lodu to ~4J/g*K a nie jak sugerujesz 2. Byłoby dokładnie 4,186J ale lód się rozszerza.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Ciep%C5%8 ... %C5%9Bciwe
w tabeli jest wartość dla lodu dla 0 stopni. Po zmianie stanu skupienia zmienia się i ciepło właściwe.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

O proszę, czegoś się dowiedziałem. Umarłbym w przekonaniu, że ciepło właściwe wody i lodu jest takie samo.
Wiecznie w drodze.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Nie wiem co deklaruje producent mojej pralki, ale wiem, że 99% społeczeństwa korzysta z zamrażarki mając w głębokim poważaniu jej wydajność i jakoś nie słyszałem tekstów typu "zepsuło mi się mięso w zamrażarce"...
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

To, że większość ma niską świadomość ma być argumentem na poparcie Twoich racji?
Trochę słabe.
Większość społeczeństwa uważa, że posiadanie latarki cały czas przy sobie jest zbędne. Wielu z tych, którzy ją mają używa latarek 1000 W Police z ogniwem 9800mAh.
My jednak tutaj staramy się rozwiać choć odrobinę mroki średniowiecza.
Wiecznie w drodze.
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

To nie temat na tą dysputę. Mówimy o sprzęcie i właściwościach i niech tak pozostanie. Nikt w takiej zamrażarce nie zamraża mięsa po świniobiciu
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Teoretyzujcie sobie dalej, ja poczekam na argumenty powiązane z rzeczywistością i dające się odtworzyć w normalnych warunkach. Specjalnie sprawdziłem, moja lodówka ma 4kg/dobę. Nigdy nie zwracałem na to uwagi i nigdy nie wyjąłem zepsutego żarcia.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

kisi pisze:Nikt w takiej zamrażarce nie zamraża mięsa po świniobiciu
Ja jestem ten nikt i jestem w stanie pokazać wszystkich innych, których znam - też są "niktami" i jakimś cudownym trafem nikt nie wyjął zepsutego mięsa z lodówki...
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

Chyba się nie zrozumieliśmy.
Jest taki parametr, o którym żaden z Was nie wspomniał.
Co więcej, część z Was nadal podważa jego znaczenie czy wręcz istnienie.

Klasa klimatyczna i zdolność zamrażania są często ważniejsze od klasy energetycznej.

Pytający już o tym wie i może podjąć decyzję świadom faktu. Czy wybierze coś mającego zdolność zamrażania niską czy wysoką będzie świadomym wyborem i o to chyba chodziło.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Nie zwracałem szczególnie uwagi na większość parametrów lodówki podczas zakupu nieco ponad rok temu, bo przecież musi pobierać prąd, coś musi hałasować ... patrzyłem na jakość wykonania, łatwość czyszczenia no i z no-frostem, choć nie wierzyłem w to tak do końca. Żona kierowała się oczywiście wyglądem. Na finale mieliśmy pozostawione 2 - Samsung i Bosch. 1wszy cichszy i jakaś niby lepsza sprężarka (coś niby miała więcej), 2ga na mój gust bardziej przemyślana jeśli chodzi o użytkowość. Wybraliśmy Boscha. Jako, że pojawiła się w tym temacie dyskusja o zdolności zamrażania to poszukałem info o mojej i mam 14kg/24h :o Nie wiem czy jest aż tak dobra w porównaniu z innymi no ale generalnie jestem z niej bardzo zadowolony. No-Frost działa, produkty są odpowiednio chłodne (w lato trochę napojów wychłodziła). Po roku narzekać nie mogę ale to dopiero rok więc kto wie czy wytrzyma 5 a nawet 10 lat bez awarii. Wysokość lodówki 1,86m (przy kupnie było, że duża ale postawiłem na swoim, że ma być większa) i można powiedzieć, że jak na razie zazwyczaj mamy extra miejsce by podratować czasem teściów i przechować coś przez kilka dni. Czasem, gdy odwiedzimy sklep Zott-a z przecenionymi produktami (np złe etykietki mają) mamy ją zapełnioną prawie na maxa. Świeżo po weselu tylko była za mała na pozostałe jedzenie z imprezy ale było tego dla nas jeszcze na ponad 2 miesiące i ratowali nas teściowie swoją zamrażalką sprzed 20 lat, która odpalana jest na specjalne okazje, bo ponoć bierze dużo prądu.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

@Elsor. Koszt tego prądu to małe miki przy kwocie, jaką by trzeba wyrzucić w błoto z zepsutym jedzeniem.
Skoro Twoja ma 14kg na dobę to wybrałeś coś z porządnego. Podejrzewam, że bliżej 3 tysięcy niż tysiąca o ile nie side by side za krotność tych kwot.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Barton_ pisze:Podejrzewam, że bliżej 3 tysięcy niż tysiąca
Ok 400zł bliżej 1000zł niż 3000zł.
Nadal jest dostępna w euro z podobnej cenie. Wysokość + cena + marka wystarczy do znalezienia jej w sklepie.
Barton_
Posty: 398
Rejestracja: sobota 15 kwie 2017, 19:41
Lokalizacja: PKE

Post autor: Barton_ »

KGN36XL35? Jak na srebrną to nawet niedroga. Co prawda dzisiejszy Bosch ma niewiele wspólnego z wizerunkiem na jaki firma pracowała przez dziesięciolecia ale tak jest z prawie wszystkim u większości producentów.
Wiecznie w drodze.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5040
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Właśnie ta. Głowy nie dam ale chyba była 100zł tańsza rok temu (i droższa od "podobnego" Samsunga o 100-200zł). Niemniej po otwarciu drzwiczek w Boschu wszystko wygląda mi na bardziej przemyślane i praktyczniejsze i to chyba przesądziło o wyborze. Trochę dotyku na "wyświetlaczu" się obawiałem ale działa należycie tylko szybka (chyba poliwęglanowa) rysuje się nawet od przetarcia szmatką i palcuje niemiłosiernie, podobnie zresztą jak i szara szczotkowana obudowa, na której widać prawie każdy dotyk. Pewnie Bosch się zepsuł ale jest jakiś czas na rynku AGD a o Samsungu jakoś dużo wcześniej nie słyszałem, nawet byłem zdziwiony, że sprzedawcy go zachwalają. Zresztą ich porady ... a co ja będę pisał, chyba każdy wie jak jest.
malarkey
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2017, 00:19
Lokalizacja: Polska

Post autor: malarkey »

pietros pisze:Ja dopiszę bardziej w kwestii użytkowej.
Kupując lodówkę wybierz model przynajmniej o rozmiar większy niż wydaje się potrzebny. Koszt zakupu i eksploatacji niewiele większy, miejsca też nie zajmuje więcej bo rośnie w górę, a potem i tak zawsze pojemności brakuje.
To bardzo słuszna uwaga, siostra wzięła taką mniej więcej na styk i po półtora roku nie mieli na nic miejsca bo się zapełniła. Ja wybierając lodówki zawsze szacuję z górką. Niedawno kupiłem lodówkę Liebherr, bardzo fajna firma, pierwszy raz mam od nich lodóweczkę ale bardzo dobrze się sprawuje, więc ze swojej strony polecam.
rymek
Posty: 52
Rejestracja: poniedziałek 02 lut 2015, 10:48
Lokalizacja: Krk

Post autor: rymek »

Abstrahując od tematu oświetlenia to polecam w kuchni montaż szkła pomiędzy szafkami dolnymi i górnymi. Plusów ma moim zdaniem więcej niż tradyjna glazura'
wygląda bardzo dobrze - szczególnie jeśli jest to szkło z grafiką
o wiele łatwiej jest je zamontować. Przykleja sie je jednego dnia. Z kafelkami jednak trochę trzeba się pobawić
i jest bardzo proste w utrzymaniu w czystości
https://glasshouse.com.pl/oferta/panele ... -do-kuchni
Ostatnio zmieniony czwartek 02 lis 2017, 11:30 przez rymek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ